1. Uz sākumu
  2. Papildu aprīkojums
  3. Televizori
  4. Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu televizoru?

Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu televizoru?

Lai veiktu pareizo izvēli un justos droši, iesakām iepazīties ar būtiskākajiem kritērijiem, kuriem ir vērts pievērst uzmanību pirms jauna televizora iegādes.

Izmērs:

Jāatcerās, ka mūsdienās televizoru izmēri ir ievērojami lielāki kā agrāk, kas nozīmē, ka arī to rekomendējamais skatīšanās attālums ir mainījies. Iesakām ievērot attāluma attiecību 1:3 – televizors jāskatās no attāluma, kas ir vienāds ar 3 konkrētā televizora diagonālēm. Noteikti jāpievērš uzmanība tam, kur novietosiet televizoru un vai tam būs pietiekoši daudz vietas.

Izšķirtspēja:

Izšķirtspēja nosaka pikseļu skaita izvietojumu uz ekrāna – jo vairāk pikseļu, jo labāka ir televizora izšķirtspēja. Svarīgi zināt to, ka attēla kvalitāte ne vienmēr ir atkarīga no televizora, nereti to nosaka arī kanāla izvēle, kas ,iespējams, tiek pārraidīts citā formātā. Šodien lielākā daļa nopērkamo televizoru ir ar augstu izšķirtspēju (Full HD), sākot no 1920×1080, kas ir 2 Mpix. Ja televizora iegāde notiek arī citu funkciju veikšanai, piemēram, videospēlēm, būtu jāizvēlas augstas izšķirtspējas ekrāni.

Papildu iespējas – Smart TV funkcija:

Liela daļa jauno televizoru nodrošina iespēju izmantot papildus funkcijas – tīmekļa vietnes satura izmantošana, video portāla YouTube lietošana, Go3 lietotnes izmantošana u.c.. Vairums šo Smart TV lietotņu jau ir uzstādītas pašā televizora programmatūrā, tomēr tās, ja rodas nepieciešamība, ir iespējams uzstãdīt arī vēlāk. Smart TV funkciju ērtākai izmantošanai iespējams iegādāties papildu aprīkojumu.

Papildu pieslēguma izejas:

Ja plānojat televizoru izmantot kā papildu ekrānu vai kā multifunkcionālu mediju centru, ir būtiski pārliecināties, vai televizors nodrošina tādas izejas kā:

  • HDMI izvades portu vietas un cik daudz;
  • skaņas aparatūras izejas pieslēguma vietas;
  • videospēles konsoles pieslēguma vietas;
  • citu būtisku viedierīču pieslēguma vietas (viedtelefons, portatīvais dators u.c.).

Ir arī citi svarīgi parametri, kas ietekmēs skatīšanās kvalitāti, piemēram, iebūvētā skaņas sistēma, matricu tipi, televizora novietojums (ieliekti vai taisni TV ekrāni), ekrāna frekvence. Šiem parametriem vērts pievērst uzmanību gadījumos, ja ir plānota specifiska TV izmantošana ikdienā.

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu ziņojiet mums, iezīmējot tekstu un spiežot Ctrl+Enter

Atjaunots 2020-10-28

Vai informācija bija noderīga?

Saistītā informācija

Paziņojums par kļūdu

Šis teksts tiks nosūtīts mūsu komandai